I BLÅTT OG BRUNT: Her er noen av R&Å og Hagas unge håndballspillere i skjønn forening i Neshallen. J8-lagene var samlet til vennskapsturnering lørdag.

Unge håndballjenter i lokal vennskapsturnering

R&Å og Hagas håndballjenter født i 2013 hadde sist helg en vennskapsturnering i Neshallen.

Denne artikkelen er basert på et referat fra Lena Nilsen, håndballtrener for Raumnes & Årnes IL J8.

Åtteårslagene til Raumnes & Årnes IL og Haga IF var sist lørdag samlet i Neshallen til en vennskapsturnering.

Artikkelen fortsetter under annonsen.

Siden sesongen har vært preget av mye nedstenging, har kamper vært en mangelvare i år. Dette var tydelig både på banen og tribunen, i positiv forstand.

Totalt 24 spillere fordelt på fem lag hadde møtt opp denne lørdagsmorgenen for kamper. Tribunen var nesten full, med både foreldre, besteforeldre og venner.

Les også
Mattis beste nesbu i Birken

Både de blå- og brunkledde kunne melde om topp stemning og at dette ga mersmak. Lagenes støtteapparat vil også gi en stor takk til de fire dommerne som stilte opp for anledningen.

– Det blir ikke siste gang vi kommer til å arrangere slike turneringer, fastslår R&Å-trener Lena Nilsen.

Les også
Lokale pallplasser i Bamselekene