annonse

Raske løpere på skarpt føre i Nes Skianlegg

Energisk fra start
Energisk fra start: Her er Bjørn Dennis Prytz Klevgård (startnr. 67), Nes Ski, i gang med vinterens karusellrenn nummer fire. Nr. 69 er Emil Moheim, Hvam IL og nr. 70 er Sigurd Botness Greni, Nes Ski. (Foto: John Arne Paulsen)
Langrenn er gøy!
Langrenn er gøy!: Madelen Hofseth, Nes Ski, i den reneste Klæbo-stilen. (Foto: John Arne Paulsen)
Femkløver i 12-årsklassen
Femkløver i 12-årsklassen: F.v. Edvin Byhring, Nicholas Reklev, Sander Granlien-Hartweg, Erland Spigseth og Eirik Andersen. (Foto: John Arne Paulsen)
Ga alt
Ga alt: Sofie Noomi Skjolden over målstreken. (Foto: John Arne Paulsen)
Neskarusellen 2019
Neskarusellen 2019: Sina Sofie Nordlie, Nes Ski, ut fra start. (Foto: John Arne Paulsen)
Fakta

100 løpere stilte tirsdag til start på det fjerde karuselløpet denne vinteren.

John Arne Paulsen

Her er resultatene fra løp nummer fire i Neskarusellen på ski 2018/2019.

Det var et par plussgrader og skarpt føre i skianlegget i Fenstad. Rennet gikk i fristil.

Se flere bilder på raumnes.no.

Resultater

Neskarusellen på ski 2019

4. renn, 26. februar

Nes Skianlegg

Trim

Linea Bommo-Andersen, Nes Ski. Even Senanu Botilsrud, Vormsund skiklubb. Emma Bratland, Nes Ski. Oliver Fjellheim, Nes Ski. Julie Gulbrandsen Ruud, Nes Ski. Ulrik Hofseth, Nes Ski. Sina Sofie Nordlie, Nes Ski. Henrik Nyjordet, H&O. Heidi Paulsen, Nes Ski. Sofie Skjolden, Noomi Nes Ski. Tor Strand, Fenstad skiklubb.

J 7/8 (2011–2012)

Nora Helen Bunes, Nes Ski. Amalie Foshaug, H&O. Astrid Furuseth, Hvam IL. Madelen Hofseth, Nes Ski. Stella Juvik Christiansen, Nes Ski. Vaar Langbråten, Nes Ski. Astrid Midling-Hansen, Nes Ski. Magnhild Søbakk, Nes Ski. Evelinn Fryd Winger, Vormsund skiklubb.

G 7/8 (2011–2012)

Vegard Arnestad, Nes Ski. Christian Baugerød, Nes Ski. Linus Granlien-Hartweg, Nes Ski. Edwin Helbø, Nes Ski. Andreas Korslund, Nes Ski. Gustav Lier-Hansen, Nes Ski. Oskar Mizban-Riiser, Nes Ski. Simon Moheim, Hvam IL. Oskar Nordlie, Nes Ski. Mathias Nyjordet, H&O. Oliver Solberg Kårstad, Nes Ski. Aron Mathias Syverstad-Dyre, Nes Ski. Kristoffer Østgård-Hansen, Nes Ski. Maria Bunes, Nes Ski. Sigrid Bøhn, Nes Ski. Else Mariell Kristiansen, Nes Ski. Maren Aasvangen, Nes Ski.

G 9 (2010)

Sigurd Botness Greni, Nes Ski. Petter McKinlay Svendsen, Nes Ski. Jens Midling-Hansen, Nes Ski. Emil Moheim, Hvam IL. Bjørn Dennis Prytz Klevgård, Nes Ski. Niklas Sundby Botilsrud, NOTEAM. Tor Olav Søbakk, Nes Ski.

J 10 (2009)

Martine Lund Bue, R&Å.

Norah Linnea Byhring, Nes Ski. Hermine Baugerød Hoel, Nes Ski. Emilie Ruud Gulbransen, Nes Ski. Siri Skjolden, Nes Ski.

Langrenn er gøy!
Langrenn er gøy!: Madelen Hofseth, Nes Ski, i den reneste Klæbo-stilen. Foto: Foto: John Arne Paulsen

G 10 (2009)

Emil Dunham, Nes Ski. Magnus Foshaug, H&O. Liam Hylderås Opdan, Nes Ski. Hauk Langbraaten, Nes Ski. Fredrik Tunhøvd Bøsterud, Nes Ski. Daniel Østgård-Halvorsen, Nes Ski. Åmund Aasvangen, Nes Ski.

J 11 (2008)

1) Oda Helbø, Nes Ski 07:46. 2) Julie Solberg Kårstad, Nes Ski 08:22 00:36. 3) Aurora Langstedalen, Nes Ski 08:59 01:13. 4) Mathilde Bøhn, Nes Ski 09:44 01:58. 5) Helena Grinaker Paulsen, Nes Ski 11:39 03:53. 6) Julie Maria Riiser, Nes Ski 13:45 05:59.

G 11 (2008)

1) Kasper Nordlie, Nes Ski 07:29. 2) Oskar Fjellheim, Nes Ski 07:48 00:19. 3) Oskar Jørgensen Brenna, Nes Ski, 08:07 00:38. 4) Mathias Bråten, Fenstad skiklubb 08:23 00:54. 5) Adrian Sundby Botilsrud, Nes Ski 08:28 00:59.

J 12 (2007)

1) Mia Dunham, Nes Ski 112 07:01. 2) Hermine Hylderås Opdan, Nes Ski 07:33 00:32.

G 12 (2007)

1) Erland Spigseth, Nes Ski 06:00. 2) Sander Botness Greni, Nes Ski 06:05 00:05. 3) Edvin Byhring, Nes Ski 06:37 00:37. 4) Nicholas Reklev, Nes Ski 06:53 00:53. 5) Eirik Andersen, Nes Ski 07:10 01:10. 6) Sander Granlien-Hartweg, Nes Ski 07:48 01:48.

Femkløver i 12-årsklassen
Femkløver i 12-årsklassen: F.v. Edvin Byhring, Nicholas Reklev, Sander Granlien-Hartweg, Erland Spigseth og Eirik Andersen. Foto: John Arne Paulsen

J 13 (2006)

1) Marie Linnea R Gulbrandsen, Nes Ski 124 09:16. 2) Nora Johansen, Nes Ski 123 10:07 00:51.

G 13 (2006)

1) Sondre Elias Skjolden, Nes Ski 08:01. 2) Fredrik Solberg Hernes, Nes Ski 08:46 00:45. 3) Mathias Kristiansen, Nes Ski 10:16 02:15.

J 14 (2005)

1) Silje Berg-Knutsen, Nes Ski 08:08. 2) Mathea Edle Rundgren Olsen, Nes Ski 08:29 00:21. 3) Helene Sæter, Nes Ski 08:54 00:46. 4) Ingrid Amundsen, H&O 11:40 03:32.

G 14 (2005)

1) Martin Spigseth, Nes Ski 135 07:45. 2) Emil Torbergsen Thorvik, Nes Ski 08:47 01:02. 3) Endre Kvalheim Otterdal, Nes Ski 09:58 02:13.

J 16 (2003)

1) Amalie Johansen, Nes Ski 13:38.

G 16 (2003)

1) Joakim Solberg Hernes, Nes Ski 143 15:55. 2) Gustav Amundsen, Nes Ski 17:15 01:20.

K 17 (2002)

1) Sunniva Reite Martinsen, Nes Ski 21:20.

M 17 (2002)

1) Emil Kvalheim Otterdal, Nes Ski 25:08.

M 18 (2001)

1) Marius Solberg Hernes, Nes Ski 24:29.

M 19/20 (1999–2000)

1) Sondre Bjørkeng Pedersen, Nes Ski 22:39. 2) Hans-Ola Fuglu, Vormsund skiklubb 27:21 04:42.

M senior

1) Henning Kårstad, Nes Ski 24:47. 2) Henning Trondbøl, Nes Ski 24:58 00:11. 3) Alexander Enerud Holen, Nes Ski 26:29 01:42. 4) Rune Holmen, H&O 27:39 02:52.

john@raumnes.no

annonse