NY NABOLAGET-VINNER: Nok en heldig kvinne i Nes ble trukket ut som Nabolaget-vinner og ble en million kroner rikere. Foto: Terje Bendiksby / NTB

Nok en Nabolaget-millionær fra Nes

Fredag kveld fikk nok en nesbu drømmetelefonen. En kvinne i 50-årene fra Nes ble den heldige vinneren.

Hver fredag er det hovedtrekning i Nabolaget, hvor en adresse blant alle som har levert kupong vinner en million kroner.

Forrige fredag vant en mann fra Årnes én million kroner, også i Nabolaget. Dagen etter vant en kvinne fra Nes samme sum i Supertrekningen i Lotto.

Artikkelen fortsetter under annonsen.

Denne fredagen, 22. september, var det huset til en kvinne i Vormsund som ble trukket ut. Overraskelsen var stor da telefonen ringte og hun fikk beskjeden om å ha blitt Nabolaget-millionær.

Vinneren var ifølge Norsk Tipping hjemme foran TV-en med strikketøyet da hun fikk telefonen.

– Hæ?! Er det sant?

– Jeg gikk og tenkte på det her om dagen, at tenk hvis det blir meg, også ble det det. Dette var gøy, sa hun til Norsk Tipping.

Da vinneren fikk telefonen, kunne hun fortelle at hun foreløpig ikke hadde store planer for hva hun skulle gjøre med pengene. Betale ned gjeld og å hjelpe sønnen med førerkort ble riktig nok nevnt.

– Jeg skal nok unne meg selv noe også, men jeg får tenke litt på det. Helga ble så mye bedre nå, sa hun.

Vinnerkupongen var en femukers og ble kjøpt på Extra Vormsund.

I tillegg til adressene i Vormsund, trekkes det fem andre nabolag hvor spillerne får alt fra 100 000 kroner til en femtilapp.

Artikkelen fortsetter under annonsen.

Følgende vinnere ble trukket ut:

Kvinne fra Oslo – 100 000 kroner

Kvinne fra Halden i Viken – 100 000 kroner

Kvinne fra Stange i Innlandet – 100 000 kroner

Mann fra Finnsnes i Troms og Finnmark – 100 000 kroner

Mann fra Tønsberg i Viken – 100 000 kroner