Flere nye ansikter i det nye kommunestyret i Nes
Det nye kommunestyret består av 14 nykommere og 21 med erfaring fra lokalpolitikken i Nes.
Tirsdag kveld ble det klart hver de 35 i kommunestyret er. 14 av de 35 er altså nykommere i Nes. Flest nykommere finner vi i Høyre, der seks av de sju representantene er nye. Bare ordførerkandidat Harald Johansen har erfaring fra kommunestyret i Nes, den gang som Frp-representant.
Ett nytt parti tar også plass i det nye kommunestyret. INP kapret to av de 35 plassene, og begge er ferske i Nes-politikken.
Artikkelen fortsetter under annonsen.
Personstemmer og slengere flytter folk opp og ned listene. Det lengste spranget gjør Geir Espen Rudolfsen (Ap) som sto på 32. plass men ender som nummer åtte og dermed fast plass i kommunestyret. Sps Tom Roterud hoppet fra 12. plass og opp til 4. plass og får også plass i kommunestyret.
Idun Eriksen (Rødt) sitter i kommunestyret i dag, men valgte en mer tilbaketrukket rolle med 32. plass på lista. Personstemmer gjør at hun hopper helt opp til 4. plass på felleslista SV/Rødt, og blir dermed den som avanserer mest på listene. Hun kommer ikke inn, men blir vararepresentant.
Arbeiderpartiet
Grete Irene Sjøli
Rune Tranum
Hans-Petter Trondrud
Anne Grethe Tømte
Ståle Kjone
Wenche Blådammen
Artikkelen fortsetter under annonsen.
Tone Rønoldtangen
Geir Espen Rudolfsen
Roger Johansen
Senterpartiet
Simen Roterud
Jan Rune Stabbetorp
Eli Anne Kvarme
Tom Roterud
Venstre
Ole Andreas Sørli-Sidselssønn
Artikkelen fortsetter under annonsen.
SV/Rødt
Ketil Rønneberg
Terje Høitorp
MDG
Jo Inge Buskenes
Siri Sagbakken
Fremskrittspartiet
Tove Elisabeth Nyhus
Dag Fleming Olsen
Liv Gustavsen
Karoline Aavik
Artikkelen fortsetter under annonsen.
Anita Karin Bue
Jan Bråthen
Trond Egil Aavik
Industri og næringspartiet
Sunniva Rasch
Geir Antonsen
Høyre
Harald Johansen
Ole Johan Istad
Nina Therese Hovland
Artikkelen fortsetter under annonsen.
Per Bertil Mårten Olin
Magne Løvaas
Mona Milde
Markus Wiederstrøm
Kristelig Folkeparti
Hilde Marie Bergly