annonse

Les nes-skytternes resultater fra Landsskytterstevnet

Vant sølvbeger
Vant sølvbeger: Eva Bårdseng fra Skogbygden skytterlag deltok i år på sitt første Landsskytterstevne, og imponerte på feltskytinga med 30/15 innledende og 12/5 på finalen. (Foto: Det Frivillige Skyttervesen)

Mange skyttere fra Nes deltok på Lands- skytterstevnet i Førde. Eva Bårdseng (13) deltok for første gang, og gjorde det svært godt på feltskytinga.

Tommy Simon Norum

Førde

- Det var helt likt et vanlig skytterstevne, bare at det var flere å konkurrere mot, sier Eva Bårdseng (13) fra Skogbygden skytterlag, som i Førde deltok på sitt første Landsskytterstevne.

Hun skøyt 30/15 på innledende feltskyting, og havnet dermed i finalen der hun skøyt 12/5.

- Jeg fikk et stort sølvbeger i felt, i tillegg til minnemedalje og et lite sølvbeger i baneskyting, forteller Bårdseng, som skyter i rekruttklassen.

I innledende feltskyting ble hun nummer 27 av 300 deltakere, og etter finalen endte hun på nummer ni totalt, med total poengsum 42/5. Vinneren i denne klassen ble til slutt Caroline Finnestad Lund fra Søgne, med poengsummen 42/9.

Ny klasse

I baneskytinga ble hun nummer 71 av totalt 305 skyttere.

- Jeg blåste bort på skive en, og fikk 41 poeng i første serie, forteller Eva.

Dermed skøyt hun to 50-serier og 98 på omgangen, slik at den totale poengsummen på baneskytinga ble 239. I klasse rekrutt skytes det kun med 22-kaliber, der vinden kan gjøre store utslag på treffpunktet.

- Jeg pleier å ligge rundt 240 til 245 poeng, forteller Eva, som mistet flere poeng på grunn av vinden.

- Nå skal jeg begynne å trene med kaliber 6,5, siden jeg blir eldre rekrutt til neste år. Jeg har skutt med 6,5 en gang tidligere, og selv om det ristet i hele kroppen, var det mindre rekyl enn forventet, sier Bårdseng, som også neste år har mål om å delta på Landskytterstevnet, som da skal avholdes i Stjørdal.

n Resultater

Videre publiseres innledende bane- og feltresultater fra Nes-skyttere som deltok på årets Landsskytterstevne i Førde, inndelt etter hvilket skytterlag de tilhører. Hvilken klasse hver enkelt skytter tilhører står oppført bak navnet i parentes.

Haga skytterlag

Carl Morten Boine, (1) bane 237, felt 10/4.

Håkon T. Boine (3), bane 228, felt 28/17.

Jenny Stene (5), bane 239, felt 29/16.

Skogbygden

Benny Erik Husåsfallet (4), bane 229, felt 27/13.

Jonas Kjone Husåsfallet (3), bane 231, felt 25/8.

Kenneth Husåsfallet (3), bane 232, felt 23/5

Sofie Kjone Husåsfallet (ER), bane 248, felt 29/23.

Håkon Opaker (4), bane 233, felt 25/9).

Marcus Bergsten (R), bane 220, felt 23/2.

Jan Blådammen (3), bane 235, felt 27/13.

Sindre Blådammen (J), bane 233, felt 17/10

Eva Angela Bårdseng (R), bane 239, felt 30/15.

Magnus Enger (ER), bane 229, felt 23/2.

Raumnes skytterlag

Julie Arnestad Karlsen (NV), bane 249, felt 30/22.

Philip Andresen (J), bane 241, felt 26/16.

Knut Drognes (4), bane 227, felt 26/18.

Ola Eide (V55), bane 224, felt 19/5.

Thomas Høgåsseter (5), bane 238

Anders Kjuus (3), bane 227, felt 23/8.

Yngve Lohne (3), bane 233, felt 25/10.

Arne Erik Nilsen (4), bane 227, felt 28/16.

Jesper Nilsstua (4), bane 227, 29/10

Tom Ingar Nilsstua (3), bane 225, felt 24/10.

Kjell Nykmark (1), bane 230, felt 21/7.

Sigbjørn Nykmark (J), bane 236, felt 26/7.

Tuva Pedersen Smedsrudhagen (ER), bane 247, felt 30/21.

Thea Emilie Solbakken (ER), bane 245, felt 29/15.

Nes/Hovind

Henrik Højfeldt (1), bane 239, felt 23/6.

Truls Fredrik Højfeldt (2), bane 225, felt 22/8.

Eirik Johnsen (2), bane 148.

Daniel Martinsen (J), bane 225, felt 18/9.

Trond Nygård (V55), bane 242, felt 29/14.

Blaker skytterlag

Hanna Synnøve Huser (ER), bane 249, felt 29/22.

Høland/Bjørkelangen

Daniel Sørli (5), bane 245, felt 28/18.