14-årsjentene til Team Nes kom lengst av lagene fra Nes i årets Norway Cup. I dagens 8-delsfinale i A-sluttspillet møtte de det gode bergenslaget Os.
Os gikk i tet tidlig i kampen, men Team Nes-spillerne kjempet godt og utlignet på et solid frispark tatt av Ida Johannessen Haugan.
Det hele endte med ekstraomganger og "første målet vinner" Hvis ingen klarte å avgjøre, ville kampen bli avgjort på myntkast. Kun to minutter gjensto av den andre ekstraomgangen da Os avgjorde med et skudd som rikosjetterte i en av Team Nes-spillerne og dalte i en bue over keeper og ned i det lengste hjørnet.
Samarbeidslaget fra Nes sier seg likevel fornøyd med innsatsen i årets cup. Blant annet tok de en flott skalp ved å slå gode Lyn 2-1 i 16-delsfinalen på Ekebergsletta i går.