annonse
Inviterer: Kinosjef Jan Magne Hanstad byr på kino til halv pris i hele morgen. Foto: Jan Erik Hæhre
Inviterer: Kinosjef Jan Magne Hanstad byr på kino til halv pris i hele morgen. Foto: Jan Erik Hæhre
Halv pris på film hele lørdag

Godt over 600 besøkte Årnes kino første lørdag i november i fjor. I morgen ønskes publikum igjen velkommen til Den store kinodagen.


Av Lisbet Bekkeli Amundsen        Publisert 04.11.2011 kl. 14:45 Oppdatert 04.11.2011 kl. 15:29 Skriv ut siden Tips en venn

annonse
Del artikkelen på Facebook

Dette er kinoenes store dag som markeres over hele landet hvert år den første lørdagen i november. – Årnes kino har hatt en vesentlig økning i besøket de siste årene, og vi håper den positive trenden fortsetter i år. Godt over 600 fornøyde gjester benyttet seg av ordningen med halv pris på alle billetter i fjor. I år har vi i tillegg hatt en kampanje med utdeling av gullbilletter til nye og gamle venner av Nes kulturhus på Facebook. Dette betyr ganske enkelt at du får ta med deg en venn gratis når du leverer inn denne gullbilletten i kiosken, opplyser kinosjef Jan Magne Hanstad.

10 filmer

Han opplyser at dagen vil bestå av aktiviteter i foajeen med stasjoner med spørsmål og "gjett hvor mye godis det er i dette glasset"-konkurranse og lignende. Det blir også utdeling av godis, og kaffe fås kjøpt for en rimelig penge. – Denne gang har vi hele 10 filmer å tilby vårt publikum. For barna står "Knerten", "Ole Brumm" og "Ola Froskesnapper" på programmet. "Ola Froskesnapper" er premierefilm denne helga og er en film basert på boka av Ole Lund Kirkegaard. For de litt større barna og det voksne publikum har vi "Tintin", en utrolig morsom og spennende film signert tungvekterne Steven Spielberg og Peter Jackson. Videre for de unge har vi "What's your Number" og "Footloose", en remake av klassikeren fra 80-tallet som har fått veldig gode kritikker. Videre står "Barnepiken" på programmet, opplyser Hanstad.

Avslutter med skrekk

Han forklarer at krimsjangeren representeres ved den nye Varg Veum-filmen, som også har premiere denne helga. Man følger opp med krimkomedien "Tower Heist", med skuespillerne Ben Stiller og Eddie Murphy i hovedrollene. Denne har førpremiere denne dagen og ordinær premiere neste fredag. – Dagen avsluttes med skrekkfilmen "The Thing". Med andre ord skulle det være noe for en hver smak, og vi håper publikum kommer i hopetall og koser seg, sier Hanstad.

 


Fem metalband spilte på Sporet Pub i Årnes sentrum søndag. De er ute på en landsomfattende turné.

(06.05.2013)


Bjørn Heiberg får årets ildsjelpris for sitt brennende engasjement innen sport og kultur i Nes i over 50 år.

(31.10.2012)
Les

Lasse Kulsrud Nordby (18) tar nå med seg sin el-bass til tre års studier ved UiA i Kristiansand. Som en av få har han kommet inn rett fra videregående skole.

(31.08.2012)
Les




Bjørnar Lunder Bredvold fra Årnes kom tilfeldigvis i kontakt med gutta i rappegruppa Madcon. Nå har han produsert sju av tjue låter på deres nyeste album.
(08.08.2012)
Les

 
Nes bibliotek har gjort et aldri så lite scoop. Cubansk-amerikanske Cecilia Samartin kommer til Nes på bokbad i september.
(07.07.2012)
Les

Den lokale handelsstanden er tilfreds med oppslutningen rundt årets utgave av Årnesdagene.

(05.06.2012)
Les




Det er langt fra hvert år at nesbuer kvalifiserer seg til landsmønstringen i UKM. I helgen gikk to innslag videre fra Nes.

(16.04.2012)
Les

– Helt ålreit å kunne sove hjemme og reise på spillejobb, innledet Øystein Sunde før onsdagens konsert på Årnes.

(01.03.2012)
Les




Susperia inntar virkelig vikingenes land når de er ett av toppbandene i årets Hard Anger Metal-festival.
(20.02.2012)
Les

Lillebror og Knerten kommer til Nes kulturhus søndag denne uka.
(25.01.2012)
Les




Amund Maarud er ikke sen om å gi bror Henrik halve æren for sin aller første Spellemann-pris.

(15.01.2012)
Les

Rundt 150 personer satt og stod i storstua i Dragsjøhytta under torsdagens humorkveld. Pågangen var så stor at 10-15 personer måtte snu i døra.
(14.01.2012)
Les




Gruppa Magic Pie med utflyttet nesbu Jan Torkild Johannessen bak trommesettet, slår både Anthrax og Yes på en svensk albumliste.

(03.01.2012)
Les

Nes Maleklubb viser stor bredde innen malekunsten når de åpner sin juleutstilling i Nes kulturhus lørdag.

(09.12.2011)
Les




Fredag ble Nes Kulturskoles pianoelever invitert med på en stor musikalsk opplevelse i Oslo.

(05.11.2011)
Les

Godt over 600 besøkte Årnes kino første lørdag i november i fjor. I morgen ønskes publikum igjen velkommen til Den store kinodagen.

(04.11.2011)
Les




Nes Janitsjarkorps inviterer til en lun og koselig høstkonsert i Vormsund søndag.

(20.10.2011)
Les

Nes Blues Club har hyret inn meget anerkjente artister til sine to neste konserter på Årnes.

(01.10.2011)
Les




Nes Revy- og Amatørteaters barnegruppe setter i høst opp Thorbjørn Egners forestilling "Folk og røvere i Kardemommeby" i Nes kulturhus.

(30.09.2011)
Les

Henrik Wergelands fødselsdag ble markert med en konsert på Stein skole fredag kveld.
(21.06.2011)
Les

Utviklet av React Solutions AS